Jak probíhá focení?

Paní Betyová fotí všechno, co se kolem ní mihne. A vyfotí i vás! Stačí si domluvit termín. Přes objednávkový formulář nebo na mejlu.

Paní Betyový fotí hlavně lidi. Né, že by ji věci nebavili, ale ona ráda mluví. A je ráda, když má zpětnou vazbu. Svíčka, knížka nebo hrníček jí toho moc neřeknou… A jaké že lidi nejraději fotí?

 • lidi zamilované
 • lidi těhotné
 • lidi mající děti
 • lidi mající domácí mazlíčky
 • lidi zasnoubené i lidi sezdané
 • lidi samotné i lidi ve skupině

*Paní Betyová sice nefotí svatby často, ale když jí nějací snoubenci padnou hodně do oka, tak se nechá přemluvit. Možná to budete právě vy.

10 tipů pohodového focení:

 1. Ničeho se nebojte. Paní Betyová má z toho focení stejnou trému jako vy.
 2. Slaďte se. Když už vás má být na focení víc, tak ať to ladí. Pokud se chce někdo obléknout jako kovboj, tak mu to buď vymluvte nebo si sežeňte koně.
 3. Vše si domluvme předem. Máte nějaké speciální požadavky? Bude vá na fotkách vadit jedno z vašich znamének nebo tetování, které jste si nechali udělat v pubertě? Dejte vědět. Nějak to vyřešíme.
 4. Místo a čas tvoří polovinu fotky. Tak jako nepůjde fotit ve tmě, nejde fotit ani v červenci na přímém slunci. Kdo by to byl řekl, že ty nejlepší fotky vznikají při úsvitu nebo západu slunce. Inu, Paní Betyová vám to řekne, protože vybrat si správné místo a čas focení je jedna z těch nejdůležitějších věcí.
 5. Focení s dětmi. To není žádná sranda. Děti potřebují být vyspané a spokojené, aby spolupracovali. Přinejlepším, byste s sebou měli mít i „rozesmívače“, který zajistí jejich pohled do objektivu. Pro focení s dětmi je nejlepší dopoledne.
 6. Průběh focení. Paní Betyová fotí venku neboli v „exteriéru“, jak se tomu mezi fotografy říká. Focení v ateliéru je možné, ale Paní Bé mu příliš nefandí. Focení trvá většinou hodinku až dvě. Ale uteče to jak nic.
 7. Svatební focení. Fotograf na svatbě nemůže chybět, pokud si na tak veleváženou pozici vyberete Paní Betyovou, bude si toho nesmírně vážit a určitě se s vámi bude chtít potkat na předmanželském focení, kde se seznámíte a domluvíte si podrobnosti vašeho velkého dne.
 8. Těhotenské focení. Ty nejlepší fotky vznikají mezi 6. a 7. měsícem, tak na nic nečekejte. Při focení můžete vystřídat více outfitů, ať to na tom Instagramu nemáte jednotvárné.
 9. Finální výběr fotek. Z jednoho focení „vyvolá“ Paní Betyová většinou 30 – 50 fotek. Ze svatby jich můžete čekat asi 350.
 10. Reklamace. Něco se vám nezdá? Ten nos byste chtěli menší a tu postprodukci jste si taky představovali jinak? Stačí říct a nějak to vyřešíme. Paní Betyová si z toho nic dělat nebude. Je to profík.

Více příspěvků

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Paní Betyová děkuje za zprávu a co nejdřív se vám ozve.