Svatba do 100 tisíc korun


Svatba s rozpočtem do 100 000 Kč může být výzva. Paní Betyová má pro vás pár tipů, jak zorganizovat krásnou svatbu, která vás nezruinuje.

1. Stanovte si svatební priority

Rozhodněte se, které věci jsou pro vás ve svatební den nejdůležitější. Je to místo, jídlo, fotografie nebo šaty? Investujte většinu rozpočtu do těchto položek a hledejte úspory jinde.

2. Berte se venku a v okolí vašeho bydliště

Venkovní svatby mohou jsou krásné a levnější než ty na zámcích, hotelech nebo v kulturních domech. Vybírejte venkovní prostory jako parky, zahrady, nebo farmy a hájenky, kde nemusíte platit vysoké pronájmy. Myslete i na plán B v případě deště a hledejte místa, kde je např. pergola nebo možnost postavit stan. Místo hledejte blízko vašeho bydliště, abyste nemuseli řešit ubytování.

3. DIY svatební dekorace

Vytvořte vlastní dekorace. Přiložte ruku k dílu a vyrobte si dekorace na stůl. Upcyklujte staré svícny, rámy, sklenice. Místo řezaných květin využijte pokojovky, které si půjčíte od rodiny a kamarádů. Buďte kreativní a udělejte z věcí z půdy originální svatební výzdobu.

4. Minimalistický svatební jídelníček

Naplánujete svatbu až na odpoledne a přirpavte pro hosty pouze jeden chod. Zvažte jednodušší menu, například bufet s jednoduchými a chutnými jídly. Můžete i grilovat. Omezte nápoje na ty základní a vyhněte se příliš složitým a drahým nápojům. Alkohol nakupujte několik měsíců dopředu ve slevách.

6. Výběr svatebních dodavatelů

Porovnávejte ceny od různých dodavatelů. Např. fotografové nabízejí výhodné balíčky, kdy na svatbu přijedou jen na pár hodin. Případně vyhledejte začínající profesionály, kteří mohou nabídnout kvalitní služby za rozumnou cenu. Se sladkým barem pomohou babičky nebo maminky a budou i rády, že je do plánování zapojíte. Místo fotokoutku bude stačit instax od kamaráda a dýdžeje vám nahradí oblíbený spotify playlist.

7. Počet svatebních hostů

Omezte počet hostů na malou skupinu blízkých přátel a rodiny. Méně hostů znamená méně nákladů na jídlo, nápoje a obecně celkově menší náklady. Často lidé šetří i tak, že se vezmou v úzkém rodinném kruhu (radnice mají výhodnější ceny, když se berete v týdnu, některé nabízejí i dny, kdy vás oddají zcela zdarma) a pro přátele pak udělají grilovačku nebo zorganizují víkend na chatě.

8. Nakupujte výhodně

Hledejte výprodeje, slevy a šaty si vyberte v outletu nebo v sekáči (jsou tam kolikrát hezčí kousky než v salónech). Ženich může využít starší oblek nebo zkombinovat oblečení, které už vlastní. Výhodné nákupy jsou základ!

Plánování svatby s omezeným rozpočtem může být velkou výzvou, ale zároveň to může být skvělý způsob, jak vytvořit svůj speciální den kreativně a mít ho úplně jiný než ostatní.

Více příspěvků

audiokniha hostů ve formě retro telefonu

Audiokniha na svatbu

Paní Betyová přichází s novou bombou – audiokniha hostů ve formě retro telefonu! A jak to funguje? Prostě zvednete sluchátko a nahráváte! 📞🎙️ S hlasovkami,

Celý příspěvek »

Vánoce na míru

Je to tu! Ta krásná a zářící doba vánoční! 🌟 A co dělá Vánoce ještě lepší? Samozřejmě, VÁNOČNÍ BAŇKY NA PŘÁNÍ! Baňky si můžete objednat

Celý příspěvek »

Paní Betyová používá soubory cookie. Chtěla, abyste to věděli.

Paní Betyová děkuje za zprávu a co nejdřív se Vám ozve.