Plánujete zimní svatbu?

Možná jste se právě zasnoubili, možná na vašem vysněném místě nemají v létě volný termín a možná prostě jen máte raději zimu.

Nejen Paní Betyová si ráda zasněne na Pinterestu prohlíží fotky ze zimních svateb, které vypadají kouzelně. Všude bílo, sluníčko svítí, nefouká, nesněží ani netaje. A vy si řeknete, že svatba v lednu není zas tak špatný nápad. To, co (ostatně jako vždy na Instagramu nebo Pinterestu) vypadá jako pohádka, se ale lehce může změnit v horor.

V zimě do výzdoby zapojte jehličí a šišky.

Řekněme si narovinu, že jsou věci, co neovlivníte, jako třeba počasí. Chumelenice, ledovka, tání, chřipková epidemie nebo v lepším případě „jen“ absence sluníčka. To je nevyzpytatelnost zimních měsíců, která vás může potkat.

Paní Betyová je ale pozitivní tvor a raději se zaměří na to, co v zimě ovlivnit můžete. A sepsala vám rady a tipy, na co si dát při plánování zimní svatby pozor a na co být připraven:

  • Místo konání – dostupnost: Zapomeňte na hluboké lesy a chaty na konci světa. Den předtím pořádně zasněží a nikdo se na místo svatby nedostane. Místa s dobrou dostupností a v blízkosti silnic první třídy by měly být favority.
  • Místo konání – specifika: Místo by mělo být dobře přístupné, ale i vytápěné. Obřad sice trvá 20 minut, ale hosté na příchod nevěsty čekají i desítky minut před ním.
  • Načasování. Pravděpodobně nehrozí odmítnutí pozvání přáteli proto, že jim vaše svatba bude kolidovat s jinou, ale Paní Betyová doporučuje si předem zjistit, jestli se zrovna nekonají jarní prázdniny nebo třeba Čínský Nový rok.
  • Slevy: Jistě víte, že i ve svatebním průmyslu existuje sezónnost a jistě víte, co svatba v zimě může znamenat pro vaši peněženku. Slevy nabízené pronajímateli, květinářstvím a dalšími dodavateli jsou často v desítkách procent.
  • Foto a video: Rozklikněte si tuto fotku na Pinterestu a teď si na pozici nevěsty a ženicha představte sebe? Zebe vás už jen ta představa? V tom případě si svatbu naplánujte na teplejší období roku nebo se smiřte s focením v interiéru.
  • Garderóba: Výběr svatebních šatů je v současnosti opravdu bohatý a proto nebude problém najít takové, které budou krásné, slušivé a zároveň korespondující s ročním obdobím. Nezapomeňte je však doplnit i kožíškem, bundou nebo přehozem a počítejte i s přezůvkami (až bude při focení potřeba vyměnit lodičky za sněhule). Stejná výzva čeká i na družičky, popř. zimomřivého ženicha.

Vaše Paní Betyová

Více příspěvků

audiokniha hostů ve formě retro telefonu

Audiokniha na svatbu

Paní Betyová přichází s novou bombou – audiokniha hostů ve formě retro telefonu! A jak to funguje? Prostě zvednete sluchátko a nahráváte! 📞🎙️ S hlasovkami,

Celý příspěvek »

Vánoce na míru

Je to tu! Ta krásná a zářící doba vánoční! 🌟 A co dělá Vánoce ještě lepší? Samozřejmě, VÁNOČNÍ BAŇKY NA PŘÁNÍ! Baňky si můžete objednat

Celý příspěvek »

Paní Betyová používá soubory cookie. Chtěla, abyste to věděli.

Paní Betyová děkuje za zprávu a co nejdřív se Vám ozve.