Nachystejte se na advent

Ještě ani neopadaly poslední listy na stromech a vy už vymýšlíte vánoční výzdobu? Dýně jste za jmelí schopni vyměnit během pár chvil? Před kupovanými dekoracemi dáváte přednost vlastnoručně vyrobeným? Tak to vás tenhle článek bude zajímat.

Paní Betyová si pro vás ve spolupráci s věcmi, které se válely zrovna kolem, připravila několik tipů na vánoční dekorace, které si jednoduše vyrobíte doma. Jako první vám představí výrobu adventních svícnů z lahví, při jejichž pití jste se dobře bavili.

ADVENTNÍ SVÍCNY Z LAHVÍ

Svícny ze starých lahví jsou stylová záležitost, která vypadá dobře na parapetu, stole i poličce. Je jedno, jestli máte doma zrovna hnědé, zelené nebo číré lahve, popř. jejich kombinaci, skvěle vypadají všechny.

Co budete potřebovat?

  • 4 prázdné lahve (překvapivě)
  • štítkovač nebo akrylový fix
  • barvu ve spreji nebo sušené květiny
  • 4 svíčky

Jak postupovat?

Je až s podivem, jak láhev prokoukne ve chvíli, kdy na ni usadíte svíčku. Snažte se vybírat svíčku na míru, pokud je svíčka širší, pomozte si nožem a lehce ji ostrouhejte. (Pokud je užší, omůže plastelína nebo lepící guma). Svíčku upevněte tavnou pistolí. Pokud ji nemáte, rozehřejte zapalovačem dolní část svíčky a „přilepte“ k lahvi.

Pokud vám to takhle stačí, zopakujte ještě 3x a jste hotovi.

Větší hračičkové mohou lahve nastříkat barvou ve spreji. Paní Betyová preferuje zlatou, ale skvěle vypadá bílá, černá, bronzová i stříbrná.

Nedávejte si záležet! Kapky, oděrky a další nedokonalosti udělá z vaši lahve to pravé umělecké dílo.

Třetí variantou, kterou využijete pouze u čirých lahví, je varianta se sušenými květinami, listy nebo eukalyptem. Vybranou sušinu přidrátkujte ke svíčce a opatrně vložte do lahve. Paní Betyová není žádný strašpytel, ale raději by tento typ svícnu nenechávala hořet bez dozoru. Stát se může všechno a sušiny, jak známo, hoří dobře. A rychle.

Nakonec stačí jen doplnit štítek, nalepit samolepku, na kterou jste si vytiskli nebo napsali požadovaný text, popř. popsat přímo lahve a je hotovo.

Hezké svátky! Paní Betyová

Více příspěvků

audiokniha hostů ve formě retro telefonu

Audiokniha na svatbu

Paní Betyová přichází s novou bombou – audiokniha hostů ve formě retro telefonu! A jak to funguje? Prostě zvednete sluchátko a nahráváte! 📞🎙️ S hlasovkami,

Celý příspěvek »

Vánoce na míru

Je to tu! Ta krásná a zářící doba vánoční! 🌟 A co dělá Vánoce ještě lepší? Samozřejmě, VÁNOČNÍ BAŇKY NA PŘÁNÍ! Baňky si můžete objednat

Celý příspěvek »

Paní Betyová používá soubory cookie. Chtěla, abyste to věděli.

Paní Betyová děkuje za zprávu a co nejdřív se Vám ozve.