Svatební trendy pro minimalisty

Recyklujete, chráníte přírodu a chcete, aby se tato filosofie promítla i do vaší svatby? Paní Betyová vám přináší návod, jak zorganizovat svatbu s minimálním dopadem na planetu:

Zarezervujte si místo, kde může proběhnout obřad i oslava a kde vaří z lokálních a sezónních surovin. Zorganizujte na místo hromadný odvoz nebo si vyberte takové, kde dojdete pěšky. Zredukujte počet hostů. Využijte elektronická svatební oznámení a šaty si pujčte v půjčovně. Na snubní prsteny si nechte předělat nějaké starší šperky. Na svatební kytici využijte ručně natrhané luční sezónní květiny nebo využijte služeb českých eko květinových farem. Na květinovou výzdobu využijte květiny v květináčích. Další svatební dekorace si zajistíte recyklací a upcyklací- využijte láhve od vína, staré rámy, starožitnosti po babičce apod. Vynechte vše umělé a jednorázové.

I udržitelná svatba může být originální.
  • Dobrou zprávou pro všechny svatební minimalisty je, že trend upomínkových předmětů pro svatební hosty je pomalu na ústupu. Takže už se na vás nikdo nemůže zlobit, když nedostane propisku, mýdlo nebo klíčenku s vašim monogramem. Beztak to většina lidí zapomínala na stole.
  • Vyměňte květiny za granule pro útulek nebo za dary pro neziskovku. Nebojte se o to svatebčany poprosit a spojte příjemné s užitečným.
  • Minisvatby se dostaly do popředí během pandemie, ale pravděpodobně v nich budeme pokračovat i po ní. A to je skvělá zpráva pro všechny introverty, pro ty, co nechtějí za svatbu nechat majlant a pro všechny s eko pohnutkami, kteří se pro malý obřad rozhodnou z ekologických důvodů.
  • S tématem udržitelnosti jde ruku v ruce vegetariánské nebo veganské občerstvení. Nebojte se toho! Vytvořte bez masa celé menu nebo vyjděte vstřív vašim přátelům vegateriánům a připravte pro ně speciální menu.
  • Máte napjatý rozpočet nebo chcete šetřit planetu? Zkuste elektronická svatební oznámení. E-mail s s odkazem na svatební web je fenomén dnešní doby. Velkou výhodou je, že v případě změny nemusíte oznámení tisknout znovu. A to se v době stále se měnících podmínek pro konání společenských akcí může hodit.
  • Eliminujte vše jednorázové. Vyhněte se plastům, jednorázovému nádobí i papírovým ubrouskům. Odpuste si zbytečné drobnosti a soustřeďte se jen na to podstatné.
  • Novomanželské fotky si nechte jen v digitální podobě.

Nemusíte se všemi radami řídit doslova, i kdybyste si vzali k srdci jediný bod vězte, že už jen tím pomáháte.

Vaše Paní Betyová

Více příspěvků

audiokniha hostů ve formě retro telefonu

Audiokniha na svatbu

Paní Betyová přichází s novou bombou – audiokniha hostů ve formě retro telefonu! A jak to funguje? Prostě zvednete sluchátko a nahráváte! 📞🎙️ S hlasovkami,

Celý příspěvek »

Vánoce na míru

Je to tu! Ta krásná a zářící doba vánoční! 🌟 A co dělá Vánoce ještě lepší? Samozřejmě, VÁNOČNÍ BAŇKY NA PŘÁNÍ! Baňky si můžete objednat

Celý příspěvek »

Paní Betyová používá soubory cookie. Chtěla, abyste to věděli.

Paní Betyová děkuje za zprávu a co nejdřív se Vám ozve.